Libster Blog AwardWitam wszystkich. Dziś będzie troszkę nietypowo, gdyż przychodzę do was z TAGiem. Nominację otrzymałem od ,,Bohater Fikcyjny" za co bardzo dziękuję.1. Możesz wybrać się na randkę z dowolną postacią fikcyjną z dowolnej książki. Z kim i gdzie się wybierasz?

Kiedyś zapytano mnie podstępnie o to, jak wygląda mój ideał kobiety, z którą mógłbym w spokoju spędzić życie. Moja odpowiedź była prosa, gdyż nie znam kobiety fikcyjnej równie mocno zbliżonej do mojej realnej wybranki, niż Elizabeth Benet z znanej praktycznie wszędzie książki ,,Duma i Uprzedzenie". 
Pozostaje jeszcze jednak kwestia miejsca. Cóż, nie będę chyba zbyt oryginalny, jeżeli powiem, że w gęstym lesie rozmawia się najlepiej. Drzewa przynajmniej udają, że nie słuchają. 
(Duma i Uprzedzenie) 2. Urządzasz imprezę. Zaproś pięć postaci literackich, które zapewnią najlepszą zabawę.

Jeju, jak ja nie lubię się bawić. Może i brzmi to dziwnie, lecz naprawdę stronię od typowych ,,imprez". Nie jestem więc doświadczony w zbieraniu odpowiedniej drużyny na taką uroczystość, wybaczcie. 


Wiem, że z całą pewnością przydałby się ktoś od nietypowych rekwizytów, czyli nasi znani bracia - Fred i George mogą czuć się zaproszeni. 
(Harry Potter) 

Nie obejdzie się również bez inteligentnego humoru, którego moc powinien zapewnić Tyrion Lannister.
Nie zapominajmy także o wartościowych dialogach, bez których spotkanie mogłoby niektórych nużyć.(Myślę, że dałoby się go przyciągnąć przednim winem. W końcu to Król owego trunku)

Skoro mamy już jedną parę bliźniaków, to dlaczego miałbym nie sprowadzić jeszcze jednej? Merry i Pippin wpasują się w tę mozaikę idealnie.  
(Władca Pierścieni)
3. A teraz pochwal się, kogo byś nie zaprosił/a, ponieważ mógłby wszystko zepsuć?

Z całą pewnością nie wpuściłbym do naszego skromnego grona Shen i Kai. Wiem, miałem wybrać jedną postać, ale jestem w stanie stwierdzić, że obie bohaterki są równie beznadziejnie identyczne, co czyni z nich jedność. Ich brak szarych komórek mógłby nam poważnie zaszkodzić. Nie mówiąc już o tym, że jak znam autora, to przyszłyby w lateksowych spódniczkach mini, a my się tu szanujemy, nieprawdaż?  

4. Skoro są wakacje... Planujesz wyjazd. Jakie książkowe miejsce odwiedzisz?

Nie lubię zmieniać miejsca pobytu zbyt często, więc pozostanę przy jednej zamkniętej lokacji. Wybieram Erebor, stolicę krasnoludów. Mam dziwny wstręt do dodatnich temperatur, a jak wiemy, pod ziemią są one dosyć niskie i zawsze jednakowe. 
(Hobbit)


5. A teraz w drugą stronę – w jakim literackim miejscu za żadne skarby nie chciałbyś/chciałabyś się znaleźć?

No to teraz w drugą stronę. Skoro nie lubię ciepłych miejsc, ominę Mordor szerokim łukiem. Choć coś mi mówi, że temperatura nie byłaby moim największym zmartwieniem. 
(Władca Pierścieni)
6. Gdyby Twoje życie okazało się powieścią, jaki byłby to gatunek książki?

Myślę, że komedia będzie najodpowiedniejszym słowem do określenia tej historii. Czeka na mnie jeszcze całe życie, więc kto wie, może przejdziemy do czegoś ambitniejszego z czasem? 

7.  jakim bohaterem literackim nigdy nie chciałbyś/chciałabyś się spotkać oko w oko w obawie o swoje życie?

Nie ukrywam, że człowiekowi raczej trudno wywołać u mnie lęk, a już zwłaszcza tak potężny, bym bał się o własne życie. Wykorzystam tutaj tzw. ,,Bohatera zbiorowego" i podpiszę pod niego wszystkie wynaturzone plugastwa z jakimi mieliśmy do czynienia w światach fantasy.  

8. W ciemnym zaułku zaczepia Cię zakapturzona postać. Podaje Ci pakunek, którego kształt jest Ci dobrze znany, bo przypomina książkę. Zdziwiony, niewiele myśląc, przyjmujesz pakunek, nie zdążasz jednak zapytać, o co chodzi. Zanim postać odchodzi, przez ułamek sekundy widzisz jej twarz. Jakiego autora/autorkę właśnie spotkałeś/aś?


Z racji tego, że doskwiera mi obecnie kac książkowy po Miniaturzystce, wydaje mi się, że widziałem Jessie Burton. Choć zapewne była to jakaś nastolatka i jej fan-fic o ulubionym zespole uczącym się w Hogwarcie. Cuda się nie zdarzają, chlip. 


9. Ktoś w Twoim bliskim otoczeniu został zamordowany. Kogo prosisz o rozwiązanie zagadki i złapanie mordercy?

Do takiej sprawy przyda się jeden z najlepszych tropicieli w historii literatury - Geralt z Rivii. 
10. Chcesz zostać pisarzem/pisarką. Jacy autorzy bądź autorki są dla Ciebie największą inspiracją?

Nie chcę doszukiwać się inspiracji dla swej literatury u obcego człowieka, więc powiem tylko, że jeśli już musiałbym wybierać, to oczywiście tych najlepszych - John Ronald Reuel Tolkien pierwszy tego imienia, mat... ach, pomyłka. George R.R. Martin także mógłby znaleźć się w tym zestawieniu. 

11. Okazuje się, że po śmierci ludzie trafiają do wybranych przez siebie literackich miejsc/krain. Gdzie chciałbyś/chciałabyś spędzić tę wieczność?

Niestety, wciąż szukam swej najukochańszej krainy na mapie fikcyjnych światów.I to byłoby na tyle. Nie ukrywam, że wyszedł nam z tego wszystkiego placek o smaku Śródziemno-Westerowskim, huh. Może to wynik mojego stażu w tych dwóch uniwersach? Kto wie, kto wie.

Nominacje: 


I tutaj muszę was bardzo przeprosić, lecz jestem tutaj jeszcze zbyt krótko, by móc kogokolwiek nominować. Troszkę niżej powinna znajdować się lista jedenastu osób, a tak się składa, że nie obserwuję nawet na tyle blogów, by móc wpisać się w zasady. Dziękuję za zrozumienie i jeszcze raz przepraszam, może następnym razem będzie lepiej. 
Jeżeli ktokolwiek będzie chciał odpowiedzieć na moje pytania, niech wspomni o tym w komentarzu.

Pytania: 

1. Od jakiej postaci literackiej chciałbyś/chciałabyś przejąć styl, jeśli zaszłaby taka konieczność?

2. W szkole zbliża się dzień ,,Prezentacji Zawodów". Rówieśnicy przyprowadzają swoich ulubionych przedstawicieli książkowych profesji. Z kim przyjdziesz Ty?

3. Jaką książkę poleciłabyś/poleciłbyś największemu wrogowi?

4. Jaka książka/seria powinna zostać zekranizowana w formie serialu?

5. Który z bohaterów fikcyjnych uruchamia u Ciebie żądzę mordu?

6. Istnieją książki, które chciałbyś/chciałabyś przeczytać, lecz przeraża Cię ich grubość bądź liczba tomów w serii?

7. Masz swoje literackie ,,guilty pleasure"? Co tam chowasz?

8. Często słyszy się, że ktoś wdepnął w minę zwaną ,,piękna okładka, okropne wnętrze". Zdarzyło Ci się coś takiego?

9. Jaki wątek powtarzany w książkach irytuje Cię najbardziej bądź już się nim przejadłeś/aś? 

10. Wyznaj grzech - jaka książka czeka na przeczytanie najdłużej? Tylko szczerze, huh.

11. Masz już swoje ,,Arcydzieło"? 


2 komentarze:

 1. Haha xD Padłam przy ósmym. :D Dzięki za odpowiedzi! :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno z lepszych LBA jakie widziałam :D
  Nie dość, że świetne pytania to jeszcze niezwykle ciekawe i wyczerpujące odpowiedzi :D
  U mnie byłoby niestety dość monotematycznie....Dary anioła, Idrys, Nocni Łowcy, Jace, Jace, Jace....
  O dobre pytanie o książkę, którą poleciłabym wrogowi! Ten nieszczęsny Grey pisany z perspektywy tytułowego Kryszczjana. Straszne!

  OdpowiedzUsuń